Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020 Slunečná - 15. díl - Rytíři hranatého stoluSlunečná - 15. díl - Rytíři hranatého stolu Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 28.02. 2020
Dnes má svátek Lumír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Prostřeno – 19.12. 2019 – Elmira

19. 12. 2019 | Poslední díl
Poslední premiérové Prostřeno! v tomto roce bude speciální, věnované sváteční a vánoční tématice a jako již tradičně se ho zúčastní většinou cizinci. Stejně jako obvykle se bude hrát o 60.000 korun a hostitelskou čest k tomu. Soutěžící žijí převážně v Praze a okolí, jeden v jižních Čechách. Tři ženy a dva muži prozradí, co se jim u nás líbí, proč zde žijí a jak oslavují konec roku.

Pohodový týden bude o původních zvycích, tradicích, dárečcích, a hlavně o rodinných receptech. Ochutnáme pět svátečních menu. Kromě toho našeho také polské, syrské, tatarské a jedno menu z Bosny a Hercegoviny, které speciální týden zahájí. Českým Vánocům patří finále a také s nimi souvisí úkol týdne: kapr nebo jiné sváteční české tradiční pochoutky na libovolný způsob.

Prostřeno – 19.12. 2019 – ElmiraKomu se to povede nejlépe a komu nejvíc zamotá hlavu jeden vegetarián u stolu? Všichni hostitelé jsou celkem zruční kuchaři. Kdo to ale celé vyhraje a připraví nejhezčí večírek s výborným jídlem a působivou sváteční atmosférou? To uvidíte v Prostřeno! během adventního týdne. Dívejte se od pondělí do pátku, inspirujte se a těšte se na toho svého ježíška!

Prostřeno – 19.12. 2019 – Elmira:


Ve čtvrtek 19.12. 2019 uvaří v pořadu Prostřeno milá tatarská hostitelka Elmira (30). Elmira pochází z Ruska, vystudovala mezinárodní právo a u nás strávila už skoro polovinu svého mladého života. Mluví výborně česky, žije sama a ani ona se nemusí za svůj byt na Vinohradech vůbec stydět. Elmira je na svůj tatarský původ velmi hrdá a angažuje se v krajanském, folklorním a kulturním spolku. I když jako muslimka Vánoce klasicky neslaví, pro své hosty připraví vánoční výzdobu a prostírání.

Recepty tradiční tatarské kuchyně, kterou chce hostitelka představit, obsahují prvky středoasijské a ruské kuchyně, oblíbené je skopové maso a jako ve všech muslimských zemích zakázané je vepřové, které nejí ani hostitelka. Ta upozorní i na to, že Tataři jako vášniví jezdci na koních konzumovali také koňské maso. To ale ve čtvrtek nebude. Žádné jídlo se neobjede bez zeleniny a bez těsta, toho bude naopak hodně. První tři chody jsou teplé tatarské pohoštění pro každou slavnostní příležitost.

Nejprve Elmira uválí placky kytstybyj plněné bramborami, náplň je bohužel studená. Dalším těstem, které šikovná mladá kuchařka uválí, je nudlové těsto na zavářku do polévky tokmač, připomínající náš vývar. Azu na tatarský způsob je pestrá masová směs s brambory a zeleninou, hlavní chod našince překvapí tím, že v jídle nesmějí chybět kyselé okurky. Čak čak je vždy ozdobou stolu při nějaké velké slavnosti, bez tohoto smaženého dezertu s medem se žádná oslava neobejde.

Také se rozdává přátelům jako dárek či výslužka, když odcházejí domů. Tradiční bude i zábava v podobě tanečnice v tatarském kroji. Všichni si mohou nasadit typické pokrývky hlavy a Fawaz se při tanci natolik rozjede, až to decentní hostitelce nebude příjemné. Podaří se Elmiře udržet večer v přátelské slavnostní atmosféře?

Nenechte si ujít další Prostřeno, kde uvaří hostitelka Elmira, ve čtvrtek 19.12. 2019 od 17.50 hodin na Primě


Zdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Prostřeno – 19.12. 2019 – Elmira:

Prostřeno – 19.12. 2019 – Elmira
Prostřeno – 19.12. 2019 – Elmira
Prostřeno – 19.12. 2019 – Elmira
Prostřeno – 19.12. 2019 – Elmira
Prostřeno – 19.12. 2019 – Elmira
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !