Každé natáčení pořadu Prostřeno je jedinečné. A přesto se v něm některé situace opakují stále dokola. Třeba problémy s výslovností. V okamžiku, kdy se nad mezinárodně koncipovaným menu zapotí nejeden jazykovědec. A jaká slova dělají účastníkům nejčastěji problémy?
Příkladem je slovo „taktika“ – v pořadu se tedy občas objeví „taktizátor, který taktikuje“.
Často je problémem úkol týdne. Ne kvůli náročné přípravě pokrmu samotného, ale proto, že účastníci nevědí, co takový úkol obnáší, nebo se perou s výslovností. K nim patří:
• Carving
• Cheesecake (výslovnost často „chesekake“)
• Raw
Ve speciálu „Legendy se vracejí“, který bude vysílán od 21.1. v 17:50 na TV Prima jsou neuvěřitelné hlášky soutěžící Lídy:
„Koupila jsem si všechno nový. Spodní prádélko jsem si nakoupila, podprsenku, kaťky hezké – všechno mám pětkrát nový – na každý den jeden“.
„Kde jsou ty inteligence, co tam mám dát?!“ (místo ingredience)
Manžel na hostitelku Zlatuši: „To chceš dát hostům také spálené?!“ Zlatuše: „Já to pocukruju, to neřeš!“
Ustáleným slovním spojením, které češtinu obohatilo a díky Prostřeno! se objevuje také v jiných životních situacích, jsou dvě slovní spojení speakerů Jany Bouškové a Václava Vydry. Jejich „Ruličky do ručky“ a „Šmejděníčko šmejdění“ natolik zlidovělo, že je můžete slyšet prakticky kdykoliv, nejen u prostřeného stolu před televizními kamerami.