Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 21.02. 2019
Dnes má svátek Lenka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Prostřeno – 28.6. 2018 – Tomáš

28. 06. 2018 | Poslední díl
Poslední premiérové Prostřeno! před letními prázdninami si opravdu užijete. V Moravskoslezském kraji se sejde ryze mužská parta, půjde tak čistě o pánskou jízdu. Bude to někomu vadit? První hostitel Dominik vyrůstal spíše se ženami, ale určitě se s tím vyrovná, vždyť pracuje na šachtě. Přestože se sejdou samí muži, bude to společnost pestrá, někteří soutěžící jsou nepřehlédnutelní: poznáme dva Tomáše, tomu staršímu se říká Hanks a žije jako na začátku minulého století – bez elektřiny v památkově chráněném dřevěném větrném mlýně.

Účastníci, kteří podnikají a pracují většinou rukama v chlapských profesích, uvaří převážně chlapská menu, nezaleknou se ani knedlíků a moučníků. Pánové si užijí i zábavu s popelářským nebo hasičským vozem. A jakého úkolu týdne se obávají? Splnitelného – surovinou jejich povinného kulinářského výtvoru bude toustový chléb.

Prostřeno – 28.6. 2018 – TomášA přesto úkol týdne někdo nesplní… Bude to pohodová parta? Najde se i tentokrát nějaký taktik? Který šťastlivec si odnese šedesát tisíc korun? A kdo ze soutěžících získá největší sympatie diváků a tím vylepší domácí rozpočet o deset tisíc korun? Sledujte Prostřeno od pondělí do pátku a určitě nezapomeňte hlasovat!

Prostřeno – 28.6. 2018 – Tomáš:


Ve čtvrtek 28.6. 2018 uvaří v pořadu Prostřeno druhý Tomáš řečený Hanks (49). Součástí areálu staršího z obou Tomášů je památkově chráněný celodřevěný mlýn, o který „Hanks“ pečuje, aby rodinný odkaz, o nějž léta bojoval, přežil i jeho. A žije jako kdysi. Se svými zvířaty a bez elektřiny a moderních vymožeností, vařit bude na původním sporáku, v místnosti je i pec. Nevýhody to podle hostitele nemá žádné: „Žijete v souladu s přírodními cykly, buď je den, nebo noc.“

Ženu už Hanks nemá, rozvedli se, protože každá, když jí ukáže svoji „automatickou pračku“, prý radši uteče. Z nejlevnějšího menu týdne se ještě nají koza, nejdražší položkou jsou sýry na hlavní chod. Hosty přivítá prostřený selský stůl s čistým kostkovaným ubrusem a petrolejkou, světnici osvětlují svíčky, je to těžká romantika pro dobroduhy, ve mlýně prý i straší… Pánům se týden líbí víc a víc, samozřejmě nejvíce je zaujme starý mlýn.

Ale místo dašího šmějdění musí dojít pro dřevo, aby se oheň rozhořel a oni se vůbec najedli. Hostitel se diví, když se kolegové dožadují dalších chlebů se sádlem a cibulí na předkrm, obyčejné jídlo jim přišlo k chuti. Z polévky na stole se kouří a Tomáš je opět překvapen, že docela úspěch má i jeho obyčejná slezská česnečka. Co si o takové lidové hostině jako ve skanzenu myslí vybraný Libor? Líbí se mu to a těší ho, že i hlavní chod si na nic nehraje. Zapékané brambory s domácí klobáskou přelité kysanou smetanou se pekly v litinovém pekáči v kamenné peci s další zeleninou, troškou klobásy a přírodními sýry. Kdyby to bylo na kuchaři, nepřišla by do jídla uzenina žádná, protože Hanks v létě maso nejí.

Hostitel je velký vlastenec a podle toho bude vypadat i jeho zábava. Doma se obejde bez rádia a televize, tak si zpívá jako naši předci. A tentokrát to bude hymna! Kdo se přidá? Poslední chod je ovocný, pestrý i prostý, ale v bio kvalitě. A aby byl dojem dokonalý, hosty přijde do světnice zkontrolovat i koza Pepina…

Nenechte si ujít další Prostřeno, kde uvaří hostitel Tomáš,
ve čtvrtek 28.6. 2018 od 17.50 na Primě


Zdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Prostřeno – 28.6. 2018 – Tomáš:

Prostřeno – 28.6. 2018 – Tomáš
Prostřeno – 28.6. 2018 – Tomáš
Prostřeno – 28.6. 2018 – Tomáš
Prostřeno – 28.6. 2018 – Tomáš
Prostřeno – 28.6. 2018 – Tomáš
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !