Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Prostřeno 1.9. 2015 - Ladislav

1. 09. 2015 | Poslední díl
Týden na severu Moravy určitě nebude nudný ani obvyklý. Připravte se na klání, kde muži mají výraznou převahu. Jak si povede jediná žena týdne, samoživitelka Katka? Bude se smát, zatímco si pánové budou masírovat svaly? A to budou, protože nás čeká střet dvou kultur i dietních přístupů.

Každý z účastníků je jiný i důvody se různí. Jeden je religiózní, druhý dietetický, zbytek klasická česká pohodička. Prvním hostem je totiž muslim Abi, kterému se oškliví vepřové, jež mu zakazuje náboženství. Poslední hostitel Aleš zase přísahá na módní „paleo“ dietu, díky níž celkově ozdravěl a zhubl dvacet kilo. To ovšem hlava nebere montážnímu dělníkovi Petrovi, který si vůbec neumí představit, co by si dal na svačinu, kdyby vynechal pečivo?

Prostřeno 1.9. 2015 - LadislavAle i lidský přístup je jiný: Abi neskrývá svůj temperament a uvítal by, kdyby našinci více mluvili a kritizovali. Proč hostitele pomlouvají, až když zmizí v kuchyni, a neřeknou mu své výtky hned u stolu? Abi se také zaslouží o to, že dalším tématem týdne bude cibule. A úkolem týdne je nějaká „echt“ česká specialita. Kdo připraví nejlepší a kdo tentokrát v Moravskoslezském kraji vyhraje 50 000 korun a bude se radovat jako malé dítě?

Prostřeno – 1.9. 2015 – Ladislav:


V úterý 1.9. 2015 uvaří v pořadu Prostřeno důchodce Ladislav (60). Na velkém sídlišti v Orlové vaří srandista Láďa, kterému se včera nelíbila Abiho urputnost. Budou obalované smažené tvarůžky jako úkol týdne? A komu budou překvapivě chutnat nejvíce?

Láďa má smysl pro humor: „Nejlepší je zapnout větrák, pak si to vychutná celý dům.“ A další srážka kultur nemine ani důchodce Láďu. Abi se rozčiluje už u četby menu. „Víte, co je to parmská šunka? To je nějaké vaření?“ Také ho rozhodí název hlavního chodu. „Co to je montrealské menu?

Meníčko v pořadu Prostřeno s datem 1.9. 2015 ukazuje, že to bude nějaká katastrofa.“ A katastrofou to začíná i končí – zmrzlina se dělá nadvakrát, protože do ní kuchař zapomněl dát cukr, a nakonec ani nezmrzne. Zatím ale Láďa stihne u vaření ještě dělat fórky. A co je vlastně ono záhadné „montrealské menu“? Lehce inovované vepřo-knedlo-zelo, které kdysi vařili naši kuchaři v Montrealu na Expu.

Ochutná Abi v pořadu Prostřeno s datem 1.9. 2015 všechno, jak sliboval v pondělí? Kdepak, přes alkohol a vepřové vlak nejede. Abiho ochota končí tam, co mu zakazuje jeho víra. Bude v pondělí o hladu? Nebude, místo přípitku si dá vodu, a dojede se rohlíky se sýrem.

Tak snad aspoň ta polévka, bohužel prý přesolená a překořeněná dochucovadly. Zábavou bude první hlavolam týdne – opravdu záhadný. Kdo to rozluští? Místo zmrzliny je na konci večírku s průměrným hostitelem poněkud zamrzlejší nálada, hodně prostoru zabere hašteření u stolu.

Nenechte si ujít další Prostřeno, kde uvaří hostitel Ladislav,
v úterý 1.9. 2015 od 18.00 na PriměZdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Prostřeno 1.9. 2015 - Ladislav:

Prostřeno 1.9. 2015 - Ladislav
Prostřeno 1.9. 2015 - Ladislav
Prostřeno 1.9. 2015 - Ladislav
Prostřeno 1.9. 2015 - Ladislav
Prostřeno 1.9. 2015 - Ladislav
Prostřeno 1.9. 2015 - Ladislav
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !